Jump to content
Voct3r

spawn protection, guns,hitmarker

Dobra propozycja?  

9 members have voted

1. 1. Dobra propozycja?

• TAK
      9
    • NIE
      0

Recommended Posts

Posted (edited)

Proponuję dodanie kilku podstawowych pluginów na serwer:

-Spawn protection

-!gun albo opcja ciągłego kupna broni

-hitmarker

Edit: W sumie to FFA by się najbardziej przydało.

Edited by Voct3r

W sumie wszystko spoko ale administracja i tak tego nie doda, bo po co ulepszać serwer. Tak samo było z one shot one kill napisali że "raczej dodamy" wiem, że to nie znaczy że na 100% dodadzą ale strzelam, że powodem było iż nikogo poza graczami nie obchodzi ten serwer.

Propozycja Voctera jest bardzo dobra, aczkolwiek trzeba by było ją bardziej rozwinąć. Spawn Protection jest bardzo potrzebny, gdyż większość graczy ma za przeproszeniem wyj***ne, nie stosuję regulaminu i na pierwszej rampie zabija. Co do ilości sekund Spawn Protecion trzeba by było się zastanowić, wejść na wszystkie mapy, na których serwer pozwala grać i zobaczyć ile czasu minie od przelecenia 1-wszej rampy. Apropo komendy !gun/!guns jest to spore ułatwienie, ponieważ wbijają osoby które nie znają map, nie wiedzą gdzie są bronie i to jest ułatwienie dla tych osób. Pozatym polepszyło by to rozgrywkę. Opcja ciągłego buyzone'a podczas gry według mnie jest słaba, lecz komenda !guns jak najbardziej dobra :). Hitmarker również byłby dobry oraz jest to ułatwienie. Obicie przeciwnika sprawia, że widzimy 1. ile dostał on damage'a 2. po trafieniu przeciwnika wiemy że dostał, ponieważ słychać dźwięk, dosyć przyjemne. FFA jest dobrą opcją, gra się kompletnie zmieni. Strzelamy do swoich jak i nieswoich (nie wiem jak to nazwać) byłaby to spora zmiana dla serwer, która według mnie wyszła by ona na dobre. 

Wypowiedziałem się na ten temat dokładnie, tyle mam do powiedzenia, proszę o rozważenie :) 

2 godziny temu, Voct3r napisał:

Proponuję dodanie kilku podstawowych pluginów na serwer:

-Spawn protection

Edytowane przez Voct3r

Jest na serwerze od zawsze, ustawiony na 5 sekund.

-!gun albo opcja ciągłego kupna broni

Myślę, że możemy dodać.

-hitmarker

Aktualnie informacje o zadanych obrażeniach są wyświetlane w okienku, prosiłbym o sprecyzowanie co masz na myśli w przypadku "hitmaker"

Edit: W sumie to FFA by się najbardziej przydało.

Tego na pewno nie wprowadzimy, przy aktualnej sytuacji, gdzie praktycznie nie mamy adminów.

2 godziny temu, ouuunii napisał:

W sumie wszystko spoko ale administracja i tak tego nie doda, bo po co ulepszać serwer. Tak samo było z one shot one kill napisali że "raczej dodamy" wiem, że to nie znaczy że na 100% dodadzą ale strzelam, że powodem było iż nikogo poza graczami nie obchodzi ten serwer.

"One shot one kill" z AWP został dodany po Twojej propozycji i aktualnie działa na serwerze. Co prawda z drobnym poślizgiem, ale został wdrożony i funkcjonuje na serwerze od co najmniej stycznia.

19 minut temu, Alpen napisał:

Aktualnie informacje o zadanych obrażeniach są wyświetlane w okienku, prosiłbym o sprecyzowanie co masz na myśli w przypadku "hitmaker"

Bardziej to bym się skupił na dodaniu tych dwóch opcji. Hitmarker to tylko plugin kosmetyczny i nie wpływa na rozgrywkę, więc nie jest konieczny. W przypadku spawn protection myślę że, powinien zostać wydłużony do 10 sekund, aby móc nabrać prędkości i dopiero wtedy się zacząć strzelać. Najłatwiej to zaobserwować na świeżo to dodanym skyworldzie. W te 5 sekund ciężko z pierwszej rampy zdążyć wylecieć.

Spawn protection został zwiększony do 10 sekund.

Hitmaker został dodany.

Co do komendy !guns, póki co zdecydowałem aby jej nie dodawać. Możliwe, że pojawi się w przyszłości, ale nie obiecuję tego.

Fajnie, że wszystko zostało dodane, ale tak naprawdę to najważniejszą inwestycją w serwer było by zakupienie tzw. Hitreg fix, który poprawiłby ten zjebany hitreg. Kiedyś @exca i jeszcze jeden typ testowali hitreg na 13 i nie byli w stanie trafić chłopa co stał w miejscu, a mogę zapewnić, że to nie był problem z ich aim - em. Jest też jakaś darmowa wersja ale nie wiem czy jest ona sprawna.

Teraz, ouuunii napisał:

Fajnie, że wszystko zostało dodane, ale tak naprawdę to najważniejszą inwestycją w serwer było by zakupienie tzw. Hitreg fix, który poprawiłby ten zjebany hitreg. Kiedyś @exca i jeszcze jeden typ testowali hitreg na 13 i nie byli w stanie trafić chłopa co stał w miejscu, a mogę zapewnić, że to nie był problem z ich aim - em. Jest też jakaś darmowa wersja ale nie wiem czy jest ona sprawna.

Aktualnie na serwerze działa darmowa wersja Hitrega, publicznie dostępna, napisana przez użytkownika Kamay.

Staramy się analizować owy problem, który jest nam zgłaszany przez graczy. W miarę możliwości postaramy się usunąć tę niedogodność, w kilku słowach - pracujemy nad tym :)

• Lubie To 1

Wszystkich zainteresowanych informuję iż dzisiaj w nocy wprowadziłem drobne zmiany w działaniu hitrega.

Bardzo proszę o informację czy rozgrywka na serwerze uległa poprawie.

Poniżej nagrałem krótki film pokazujący włączony oraz wyłączony hitreg:

od 0:01 Hitreg wyłączony

od 0:53 do końca filmiku Hitreg włączony.

Jeśli ktoś jest zainteresowany przeprowadzeniem podobnych testów na serwerze, chętnie taką możliwość udostępnię :)

//EDIT

Zarzucono mi, że problem występował częściej przy strzelaniu podczas lotu w linii poziomej (bokiem), na filmiku tego nie zarejestrowałem, lecz sprawdzałem i problem nie występował.

• Lubie To 1

Zweryfikowałem problem jeszcze dokładniej i rzeczywiście aktualny Hitreg aktualnie u nas zainstalowany poprawia rozgrywkę, lecz nie jest w 100% idealny.

Jest lepszy (podobno) plugin do poprawy Hitregu, lecz jest to plugin prywatny, co z tym idzie płatny. Autor wycenia go na 100$, czyli przy obecnym kursie dolara to jakieś 420zł.

Nie jest to kwota mała, na obecną chwilę nie zamierzam inwestować takiej kwoty w ten plugin, chyba, że społeczność naszego serwera postanowi się dorzucić do owego pluginu.