Jump to content
Rafael

Propozycja na serwer

Czy to dobra propozycja.  

17 members have voted

1. 1. Czy to dobra propozycja.

Recommended Posts

Proponuje dodanie opcji zabijania swoich tak jak na zagranicznych serwerach (SEPTA) by zwiększyć dynamiczność  rozgrywki i zmniejszyć ilość osób kampiących w jednym miejscu.

Mam nadzieję, że to dobra propozycja i zostanie to dodane na serwer.

Myślę, że ożywi to serwer.

:D

PS.Chodzi o to aby zrobić serwer każdy na każdego.

• Lubie To 2

Bardzo dobra inicjatywa zapobiegło by to dołączaniu do team'u osoby lepszej i nabijaniu na tym rankingu .

Jestem na NIE. Gracze wchodzą na serwer głównie po to żeby pograć sobie w swoją ulubioną grę np: po pracy czy szkole i sobie odpocząć. W momencie dodania tej propozycji istnieje duża możliwość wystąpienia toksycznych zachować polegająca na celowym zabijaniu swoich kolegów  z drużyny, co w dłuższej perspektywie czasowej może spowodować spadek graczy na serwerze i pogorszenie jego pozycji. Dodatkowo możliwość zabijania swoich członków drużyny może wywoływać bardzo nie przyjemne sytuacje w związku z np: dynamicznym tokiem gry (gracz celuję w kogoś i nagle wybiega członek jego drużyny i go zabija). Moim zdanie zbyt bardzo ingeruję to w potrzeby typowego gracza który po prostu chcę wejść, pograć (w spokoju, bez denerwowania się) i odpocząć.

Jestem na NIE. Gracze wchodzą na serwer głównie po to żeby pograć sobie w swoją ulubioną grę np: po pracy czy szkole i sobie odpocząć. W momencie dodania tej propozycji istnieje duża możliwość wystąpienia toksycznych zachować polegająca na celowym zabijaniu swoich kolegów  z drużyny, co w dłuższej perspektywie czasowej może spowodować spadek graczy na serwerze i pogorszenie jego pozycji. Dodatkowo możliwość zabijania swoich członków drużyny może wywoływać bardzo nie przyjemne sytuacje w związku z np: dynamicznym tokiem gry (gracz celuję w kogoś i nagle wybiega członek jego drużyny i go zabija). Moim zdanie zbyt bardzo ingeruję to w potrzeby typowego gracza który po prostu chcę wejść, pograć (w spokoju, bez denerwowania się) i odpocząć.

Na tym właśnie polega surf czym gra jest dynamiczniejsza tym lepiej. Właśnie gracze nie będą się nudzili a, na zabijanie można dać spawn protection 10s na początku każdej rundy. Jeśli chcesz poszukać "typowego gracza" to są od tego odpowiedniejsze typy serwerów, przecież wiadomo że nie można porównywać surfa do takiego trybu jak classic tryby w cs'ie np turniejowy czy inne. Na tym polega wyjątkowość surfa i że on ściąga tyle graczy. Jeżeli jest tryb każdy na każdego to wtedy nie ma takiego coś jak "drużyny" każdy gracz jest uzależniony od siebie i wtedy może pokazać swoje umiejętności a jeśli gracz jest nowy to szybciej może nauczyć się dobrze grać.

Jestem na nie ponieważ to wogóle nie ma sensu

Dlaczego? Uzasadni. Możesz wejść na inne serwery które mają FFA i zobaczył byś że ma to sens.

Trochę namieszałeś w tym poście bo edycję dodałeś dopiero wczoraj, gdzie moje wypowiedzi i Administratora Białego są z wcześniejszego okresu, a teraz wypominasz nam błędy. Oczywistością jest ,że porównywanie surfa do np: klasycznych trybów CS go nie ma sensu , co nie znaczy,że surf też nie ma tzw ,,swojego typowego gracza".  Odwołując się do reszty postu, nie musisz mi tłumaczyc jak dziecku na czym polega surf, ponieważ gdy bym nie wiedział, po prostu bym się nie wypowiedział. Jednak odwołując się już do twojej wersji postu po edycji, nadal jestem na NIE. Uzasadnienie jest banalne, dodanie czegoś takiego w całkowity sposób jest w stanie zepsuć obecny wizerunek serwera. Powód? Gracze zwłaszcza stali mogą źle zareagować na taką zmianę, a serwer nie może sobie pozwolić na utratę graczy, owa zmiana moim zdaniem nie spowoduje nic, oprócz zamieszania wśród graczy nowych jak i stałych. Odwołując się jeszcze do twojej wypowiedzi, zarzucanie mi i Białemu braku kompetencji do wypowiadania się na dany temat na podstawie twojego dziwnego stwierdzenia, że nie graliśmy na takim serwerze jest poniżej krytyki, pytanie czemu? Ponieważ stwierdzasz to ,że nie graliśmy na takim czymś z nikąd, nie argumentując tego w żaden sposób. Z mojej strony czekam na opinie właściciela serwerowni (Alpena).

Trochę namieszałeś w tym poście bo edycję dodałeś dopiero wczoraj, gdzie moje wypowiedzi i Administratora Białego są z wcześniejszego okresu, a teraz wypominasz nam błędy. Oczywistością jest ,że porównywanie surfa do np: klasycznych trybów CS go nie ma sensu , co nie znaczy,że surf też nie ma tzw ,,swojego typowego gracza".  Odwołując się do reszty postu, nie musisz mi tłumaczyc jak dziecku na czym polega surf, ponieważ gdy bym nie wiedział, po prostu bym się nie wypowiedział. Jednak odwołując się już do twojej wersji postu po edycji, nadal jestem na NIE. Uzasadnienie jest banalne, dodanie czegoś takiego w całkowity sposób jest w stanie zepsuć obecny wizerunek serwera. Powód? Gracze zwłaszcza stali mogą źle zareagować na taką zmianę, a serwer nie może sobie pozwolić na utratę graczy, owa zmiana moim zdaniem nie spowoduje nic, oprócz zamieszania wśród graczy nowych jak i stałych. Odwołując się jeszcze do twojej wypowiedzi, zarzucanie mi i Białemu braku kompetencji do wypowiadania się na dany temat na podstawie twojego dziwnego stwierdzenia, że nie graliśmy na takim serwerze jest poniżej krytyki, pytanie czemu? Ponieważ stwierdzasz to ,że nie graliśmy na takim czymś z nikąd, nie argumentując tego w żaden sposób. Z mojej strony czekam na opinie właściciela serwerowni (Alpena).

m53rx1 jestes debilem nie grasz wcale na serwerach typu septa i na innych combatach a sie udzielasz hahaha zrobcie najlepiej z tego surf classic i bedzie git hahaha

Ale to tylko moja opinia bo wy to spece jestescie od surfa hahaah

W momencie dodania tej propozycji istnieje duża możliwość wystąpienia toksycznych zachować polegająca na celowym zabijaniu swoich kolegów  z drużyny, co w dłuższej perspektywie czasowej może spowodować spadek graczy na serwerze i pogorszenie jego pozycji.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA to to juz wogule hit wyjebcie ten serwer najlepiej juz

I tak pewnie ten post zostanie usuniety przez ktoregos przyglupa pako.png

• Lubie To 1

mistrzu tu nie chodzi o friendly fire jak na mm'ach tylko o ffa(free for all/każdy na każdego) gdzie każdy jest twoim przeciwnikiem. Przykładem takich serwerów nie surf są serwery deathmatch FFA. Taki plugin jest bardzo popularny na serwerach surf combat nospread. nie tylko balansuje drużyny w taki sposób że nie masz rund gdzie zostajesz sam na caly przeciwny team wcelowany tylko w ciebie, ale tez daje ci więcej sytuacji w których aktywnie strzelasz.

4-4.png

• Lubie To 1

+1 kano. Rafael czasami odpali mozg i potrafi cos madrego napisac. Z tym sie akurat zgodze.

Dodanie FFA na ten serwer to bardzo dobry pomysl. Oczywiste jest to ze jesli ta opcja bedzie to polowe osob moze zginac na drugiej rampie albo przez nieznanie regulaminu nawet na spwanie, wiec mysle ze przy okazji mozna by jeszcze dodac ochrone na poczatku.

Poza tym nie spotkalem sie jeszcze na zadnym serwerze surf combat bez opcji FFA, chyba ze mowimy o dwoch oddzielnych serwerach. 

To tyle z mojej strony. Mysle ze ta propozycja powinna wiecej graczy nauczyc poprzez wieksza ilosc wrogow do zabicia, co sie wiaze z czestrzymi

sytuacjami w ktorych mozna zabic a nie tylko latac i szukac enemy ;p

• Lubie To 1

Dodanie tej opcji napewno zwiększy dynamiczność rozgrywki i jest to bardzo ciekawa opcja. Osobiście uważam, że można dodać tę opcję na okres próbny

dodatkowo można usunąć "odpychające granaty" ponieważ dużo osób wykorzystuje je do łatwego czyszczenia każdego kto tylko wleci do bz i nie zdąży nic kupić. :D

+1 kano. Rafael czasami odpali mozg i potrafi cos madrego napisac. Z tym sie akurat zgodze.

Dodanie FFA na ten serwer to bardzo dobry pomysl. Oczywiste jest to ze jesli ta opcja bedzie to polowe osob moze zginac na drugiej rampie albo przez nieznanie regulaminu nawet na spwanie, wiec mysle ze przy okazji mozna by jeszcze dodac ochrone na poczatku.

Poza tym nie spotkalem sie jeszcze na zadnym serwerze surf combat bez opcji FFA, chyba ze mowimy o dwoch oddzielnych serwerach. 

To tyle z mojej strony. Mysle ze ta propozycja powinna wiecej graczy nauczyc poprzez wieksza ilosc wrogow do zabicia, co sie wiaze z czestrzymi

sytuacjami w ktorych mozna zabic a nie tylko latac i szukac enemy ;p

z tego co kojarzę jest już plugin na ochronę ale jest w mojej opinii źle skonfigurowany bo ochrona jest może przez pierwsze 5 sekund rundy, z czego przeważnie dwie sekundy to wybieganie ze spawn. Jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym Ciebie Alpen żebyś wydłużył ochronkę tak do 10 sekund albo nawet dłużej ale to już by trzeba przetestować, ale kilka sekund bym dodał od buta.

ps Voct3r taki edgy jesteś, że tekst trudno przeczytać. Następnym razem daj jaśniejszy kolord8ea9e16e737d734c9597897d217c4b5.jpg

Jeszcze przed napisaniem tematu rafael spytał się mnie czy go wesprę w temacie. Ja odpowiedziałem, że nie, ponieważ nie gram na surfach, więc mój głos byłby bez sensu. Aczkolwiek po ujrzeniu tutaj kilku śmiesznych komentarzy nabrałem ochoty aby się udzielić, lecz nie zrobiłem tego jeszcze aby poczekać na dalszy rozwój sytuacji. Dlatego wtrącam się teraz aby podsumować trochę tutaj sytuację. Nie gram na surfie, ale raz na jakiś czas zawitam, gdy ktoś mnie wezwie aby zbanować cheatera lub kogoś uciszyć. No i miałem przyjemność od grudnia 2k19 przyjrzeć się rozgrywce na naszym surfie. Dlatego zgadzam się tutaj z wypowiedziami naszych graczy, że są sytuacje typu, że jest dobrany lepszy team na słabszy, albo że jest jeden lepszy gracz na kilku słabszych i lubi sobie latać bez celu, gdzie przeciwnicy nie mogą go zabić, a dopiero na sam koniec on zabija ich wszystkich bez problemu. Strata czasu. Dlatego co do propozycji aby każdy był na każdego może przynieść to pozytywny rezultat, ponieważ są tutaj duże mapy gdzie jest możliwość do popisu i taki tryb rozgrywki miałby prawo bytu. Z pewnością zmniejszyłby się procent osób kampiących oraz ożywiłby bardziej rozgrywkę. A jeśli miałoby to poprawić aktywność graczy na serwerze to tym bardziej jestem na TAK. Wszyscy jesteśmy społecznością 13Dzielnicy dlatego fajnie jest patrzeć na rozwój naszych serwerów.

Teraz odniosę się do pierwszej wypowiedzi M5. Zacznijmy od tego, że ostatnio mało grasz w cs, a szczególnie na naszym surfie, a przynajmniej tak było w lutym. Miałeś zaledwie spędzoną 1H. Przypuszczam, że ty to w ogóle mało grasz na surfach, bo na to wskazuje twoja wypowiedź, ponieważ nic a nic nie zrozumiałeś z zamysłu propozycji. Kolejna wypowiedź to Białego. Ona to w ogóle nie powinna być brana pod uwagę, bo bialy sam mi mówiłeś w grudniu 2k19, że dopiero zaczynasz grać na surfach i uczysz się podstaw, więc wiedzę na ten temat masz zapewne zerową. Zresztą nawet nie podałeś sensownych argumentów przeciwko temu. Odnieśmy się teraz do drugiej wypowiedzi M5. Powiedz mi gdzie on niby namieszał w poście po edycji, skoro jeszcze przed edycją wszystko było zrozumiałe. To ja nie gram na surfach i nie mam obycia z różnymi odmianami surfa, ale po pierwszym przeczytaniu jego[tzn. rafaela] propozycji potrafiłem się domyśleć o co chodzi i jaki jest zamysł. Btw. to chyba wszyscy załapali o co chodzi poza tobą i gdy zobaczyłem tę edycję to pierwsze co mi przyszło do głowy to, to że zrobił on ją specjalnie dla ciebie żebyś zrozumiał o co mu chodzi XD Napisałeś, że owa zmiana może zepsuć wizerunek serwera, ale w jaki niby sposób? XD Chęć rozwoju serwera to psucie wizerunku? Co do stałych graczy. Przecież to właśnie oni się wypowiadaj w temacie i są na tak, gdzie wiedzą lepiej jak się ma sytuacja na serwerze na którym ty nawet nie grasz. Mówisz, że ta zmiana nic nie zmieni na serwerze oprócz tego, że może wprowadzić zamęt. No iks de XD Przecież zmieni to kompletnie rozgrywkę na bardziej dynamiczną. Co do graczy to po samych tutaj wypowiedziach doświadczonych graczy widać, że wiedzą o co chodzi, a dla nowych graczy to będzie coś ciekawego i innego, coś co może ich zaciekawić i wpłynie na to, że zostaną u nas na dłużej. Przecież nie musimy być jak inne serwery i być klonem. Możemy wyjść z czymś innym co nas wyróżni i odświeży serwer. Natomiast zamęt to by był jakbyś nagle z dnia na dzień bez słowa zmienił surfa na np only dd2. Wtedy byłby szok, a nie w takim przypadku. Co do kompetencji i doświadczenia to Bialego nie broń, bo po pierwsze adwokata to on nie potrzebuje to raz, a dwa to on ma zerowe pojęcie o tym. Natomiast ty może znasz jakieś podstawy, ale po twoich wypowiedziach przypuszczam, że nie masz dużej wiedzy na temat surfa. Dlatego patrząc na ogół mamy same wypowiedzi stałych i doświadczonych graczy z naszego surfa oraz wypowiedź admina, który również popiera tę propozycję oraz dwie wypowiedzi na nie, gdzie jedna z nich jest od bialego, który nie ma pojęcia o surfie, dlatego ja bym w ogóle tego nie brał pod uwagę. Jedyny problem jaki tutaj widać to jest ochrona na początku rundy, ale wystarczą już wydłużyć do odpowiedniej długości czasowej i mamy nagle po problemie. Swoją drogą Lucky dobrze mówi. Nie musimy tego wprowadzać ma stałe. Przecież można dodać to na miesiąc aby sprawdzić co to wyjdzie z tego i już. Przyjmie się to zostawimy. Nie przyjmie to wywalimy i będzie po temacie.

Oraz patrząc na dodaną ankietę to widzę to tak i po tym będzie widać jak się ma rzeczywistość, bo mamy na obecną chwilę 10 głosów na Tak oraz 7 na Nie, gdzie wygląda to według mnie tak.

Ja jestem na tak, bo chcę aby serwer się rozwijał i jestem po stronie doświadczonych graczy naszego surfa.

Chuck Norris - Gracz, który bardzo długo był u nas adminem na surfie i ma sporo godzin spędzonych na surfie oraz posiada wiedzę na ten temat. W lutym spędził u nas ok 8H.

Jordan - Gracz surfa będący z nami od 2k18 jak nie dłużej. Na chwilę obecną w tym miesiącu mało u nas grał. Ale kojarzę go i ma wiedzę na temat surfa.

Lucky Cat - Nie ma nawet co gadać. Admin i gracz naszego surfa. Jest doświadczenie.

Lukson - Doświadczony gracz i spędził u nas sporo H w lutym więc ma obeznanie w sytuacji. 1d 17H. Spory wynik jak widać.

notkano - Doświadczony gracz surfa. Ma wiedzę i obeznanie.

PeylOO - 19H w lutym i wiedza na temat surfa.

rafael_320 - Jest już u nas na surfie od kilku miesięcy. Cały czas mi zgłasza cheaterów oraz problemy występujące na surfie. Bardzo mu zależy na rozwoju serwera, więc powinien być świadom swojej propozycji i na pewno nie chciałby zaszkodzić. Bardzo dużo czasu spędza u nas na surfie. W lutym spędził prawie 2 dni. Bardzo dużo.

rzuf - gracz naszego surfa od 2k17 i tyle wystarczy.

Voct3r - gracz surfa. Ponad 14h w lutym. Chyba wie z czym się to je.

A teraz głosy na nie od:

Alpena - Właściciel. Weteran surfa. Musi mieć jakiś powód, ale jeszcze się nie wypowiedział więc tylko można się domyślać o co chodzi. Lecz jeśli ma na uwadze graczy i nie będą na drodze stały żadne przeszkody to myślę, że będzie skłonny do wprowadzenia owej zmiany.

Bialy - Ja bym nawet nie brał pod uwagę. Raz, że gra bardzo mało na surfie. Dwa to, to że dopiero co zaczyna swoją przygodę z surfem więc nie ma wiedzy na ten temat.

GrimReaper - Czyli Nemo. Jego głos to się tutaj pojawił chyba tylko dlatego, że ktoś go o to poprosił. XD Bo na surfie nie gra, wiedzy nie ma, więc głos bez wartości.

rosiarz - Co do wiedzy rośka na temat surfa to nw, ale pewne jest to że na naszych serwerach to go nie było od kilku miesięcy, więc stwierdzam, że nie wie jak się ma sytuacja na surfie i czego oczekują stali gracze.

Rudziaaa - To samo, głos bez wartości. Chyba tylko dlatego pojawił się tutaj, bo ktoś ją o to poprosił. Na surfach nie gra. Zero wiedzy. A już tym bardziej u nas nie gra na surfie.

TomcioPL - To samo, głos bez wartości. Nic u nas nie grasz. A przynajmniej na to wskazują statystyki, bo w ostatnim miesiącu nic na temat twojej gry nie ma. Zresztą z tego co pamiętam to byłeś graczem awp, a nie surfa, a ostatni raz to cię widziałem na naszym awp w pierwszej połowie 2k19.

Jedynym, kluczowym i wartym uwagi głosem na nie to jest głos Alpena, ale to jest jeden przeciwko kilku głosom naszych graczy z surfa. Jeśli nie ma żadnych przeszkód aby wprowadzić tę zmianę na próbę to ja kibicuję graczom z surfa, aby zostało to wprowadzone. Mam nadzieję, że pozytywnie wpłynie to na serwer.

Pozdrawiam Bartuuula

• Lubie To 1

Jak widzicie dużo myślałem (~ 2 miesiące :D ) nad tym tematem i ciężko było mi podjąć odpowiednią decyzję.

Doszedłem do wniosku, że þóki co nie wprowadzimy owych zmian na naszym serwerze, aczkolwiek nie skreślamy tego pomysłu :)

Będziemy na bieżąco analizować potrzeby graczy i ich opinie, jeśli stwierdzimy, że taka zmiana pozytywnie wpłynie na nasz serwer, z pewnością ją dodamy :)