Jump to content
Flamyy

Skarga na Asko

Recommended Posts

Twój nick: Flamyy

Nick admina: Asko

Data i godzina: 13-08-2019 15:50

Serwer: [PL] Legend of SURF 102TR @ 13dzielnica.pl

Mapa: surf_dust2_2018_13

Link do twojego HlstatsX: Klik

Link do Bana z SourceBans: Klik

Dowody: Pełna mapa z GOTV lub nagrany urywek, który dołączę później jak się demka ogarną.

Opis zdarzenia: Podczas grania dostałem moim zdaniem niesłusznego slaya z powodu: "Kampienie przy teleporcie"

 

2. Zabrania się camp'ienia przy teleportach. - kick/ban (5min-1h).

 

5. Zabrania sie z camp'ienia w jedynm miejscu dłużej niż 15 sekund. - kick/ban (5min-1h)

 

 

 

Jeżeli przemieszczam się na mapie i widzę, że za mną leci przeciwnik, a w tym samym momencie wlatuje w teleport to czy zabronione mi jest odwrócenie się i spróbowanie zestrzelenia tego przeciwnika w stosunkowo niedługim czasie, ok 2-3 sekund? 

Na demku, które jest dowodem w tej sprawie można zauważyć, że nawet nie otworzyłem scope w AWP, ale administrator chyba nie potrafi ocenić poprawnie sytuacji i jego zdaniem było by lepiej zginąć w plecy podczas gdy przeciwnik wyleciał by za mną.

 

Postanowiłem zapytać się administratora czym ten slay był spowodowany, ale z racji tego. że nie zgodziłem się z jego opinią, a on nie dał sobie przegadać to wyraziłem swoja opinie, że moim zdaniem ma 10 iq co poskutkowało wymierzeniem bana w moją stronę, ponieważ to był chyba pocisk w centrum jego ego.

 

Tutaj definicja słowa kampić:

 

 

 

Czaić się na kogoś. Używane w grach typu FPS do zachowania gracza, który czeka, aż przeciwnik sam podejdzie do niego.

 

 

 

Czas 2-3 sekund to bardzo krótka chwila więc w tym czasie nawet nie przyjdzie komuś do głowy, żeby kampić, ale tylko sytuacyjnie wykonać jakiś ruch, który przy moim stażu w tej grze jest bardzo normalny, jeżeli coś widzę, słyszę, wiem to wykonuje następny ruch. Także czy taką krótka chwilę można uznać jako kampienie, czy ambicje administratora, żeby kogoś wreszcie zbanować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałeś tylko slaya ostrzegawczego, bo pierwszy raz Cię widziałem na serwerze i wytłumaczyłem Ci, żebyś tak nie robił. Jest to napisane w regulaminie, pozatym nikt tak nie robi bo jest to po prostu nie fair. Osoba wychodząca z teleportu nie ma żadnych szans jak stoisz za teleportem.

 

Uwierz mi, że rzadko kogokolwiek banuje, ale nie dziw się również, że jak mi mówisz że mam 10iq to ci daje bana. To tak jakby cie drogówka zatrzymała, policjant by ci dał tylko pouczenie, a ty byś mu nawrzucał.

Co do długości to miałem Ci to zmienić na 1day na sourcebansach i tak pozniej bo stwierdzilem ze troche jebnałem piorunem ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie odróżniasz sytuacyjnego zachowania od kampienia, już nawet nie patrząc na czas w jakim się to rozgrywało to spójrz, że jeżeli osoba wleciała by za mną to mogłaby od razu strzelić mi w plecy i jak miałbym wtedy zareagować na nią? Jeżeli sytuacyjne zachowania mają być banowane to wiele graczy z takim stażem jak ja na pewno u Was nie zawita bądź nie zostanie, ponieważ my to robimy z przyzwyczajenia :)

 

A co do powiedzenia, że masz 10 iq, to era, w której banowało się za kulturę/wyzwiska w CSie skończyła się jeszcze za czasów 1.6, trzeba mieć trochę dystansu do siebie, jeżeli Cie to zabolało to nie wiem co mam Ci powiedzieć, przepraszać raczej nie będę, ale życzę, żebyś nabrał trochę dystansu do siebie.

 

Na początku złożyłem te skargę, żebyś dostał należną karę, ale teraz już mi o to nie chodzi, nawet jak Twój błąd będzie udowodniony to po prostu chciałbym, żebyś go zauważył i się do tego przyznał bez żadnych konsekwencji.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsumowując:

Demka nie ma, bo z powodów technicznych ich nagrywanie jest obecnie wyłączone..

Trudno w tym przypadku ocenić gdzie się zaczyna, a gdzie kończy tzw kampienie na teleport. Jeśli gracz przechodzi przez teleport i ma świadomość iż za nim "leci" przeciwnik, to naturalnym odruchem będzie spojrzenie w stronę teleportu i obrona przed oponentem. Z kolei nadmierne przesiadywanie przed teleportem jest niekorzystne dla przeciwnika, gdyż wtedy to on ma mniejsze szanse na obronę. Jeśli Flammy wykonał zagranie w ramach tzw samoobrony, to jest to posunięcie dozwolone i nie powinien być za to karany.

Co do obrażania administratora, to Asko mógł poczuć się obrażony słowami wypowiedzianymi przez Flamyy'ego. Mimo iż pozornie nie są one wulgarne, ani zbytnio obraźliwe, to pomimo wszystko kwalifikowane są jako obraza / wyzwisko.

Jeśli chodzi o długość kary, to 7 dni bana to zdecydowanie za dużo, w mojej opinii w zupełności wystarczył by tutaj gag / mute.

Myślę, że wszystko co miało zostać wyjaśnione, już zostało - temat zamykam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...