Jump to content
Rafael

FFA i !guns

FFA !guns  

15 members have voted

1. 1. Czy dodać regułę FFA

2. 2. !guns

Recommended Posts

Posted (edited)

1.Proponuję dodanie na serwer reguły FFA (każdy na każdego).

Odpalona była by tylko wtedy gdy na serwerze jest mniej niż 13 graczy, aby był większy ruch podczas rund.

2.Proponuję dodanie opcji !guns, zasada tego jest prosta, otóż wpisujemy !guns na chacie poczym klikamy 1 albo 2 i wybieramy awp albo nove.

Edited by Rafael
  • Dzięki 1

Podpisuje się pod tym 👺

Chciałbym jeszcze poprosić o dodanie całych czerwonych modeli do graczy gdyż obecne są słabo widoczne z daleka 👹

• Lubie To 3

Posted (edited)

Można by to było zrobić jak z noscopami na awp, że gracze by głosowali komendą i po uzyskaniu określonego progu głosów odpalało by się kilka takich rund. Surf obecnie ma coraz więcej graczy, ale większość dnia jest mniej niż 13 osób na serwerze. Zaimplementowanie tego tak na stałe, że odpala się to za każdym razem gdy jest mniej graczy sprawiłoby to, że osoby które normalnie chcą pograć surfa, wychodziłyby z serwera i nie dałoby się pograć zwykłego surfa. Rundy jak jest mniej osób na serwie np 5 vs 5 również potrafią być dynamiczne, ale to już zależy od mapy. Następną sprawą jest to, że nie wiem czy taki plugin w ogóle istnieje. Nie widziałem nigdy takiego na alliedmodders, a napisanie go od zera prawdopodobnie zajmie sporo czasu, którego Alpen może obecnie nie mieć.

Pozdrawiam.

Edited by Heroes

Chciałbym jeszcze zaproponować również  nową zasadę na serwerze:

Nie można zabijać graczy którzy są z tobą w jailu.

Spowodowałoby to ze osoby nie mogłyby kampić w jailu oczekując na innych graczy żeby ich zabić. 

• Lubie To 2

6 godzin temu, PurrCat napisał:

Chciałbym jeszcze zaproponować również  nową zasadę na serwerze:

Spowodowałoby to ze osoby nie mogłyby kampić w jailu oczekując na innych graczy żeby ich zabić. 

Jestem za, ten pomysł jest bardzo dobry. Większość graczy zabija tylko w jailu co jest po prostu nudne, wpadasz do jaila i giniesz.

• Lubie To 2

Posted (edited)
11 godzin temu, Rafael napisał:

Odpalona była by tylko wtedy gdy na serwerze jest mniej niż 13 graczy, aby był większy ruch podczas rund.

2.Proponuję dodanie opcji !guns, zasada tego jest prosta, otóż wpisujemy !guns na chacie poczym klikamy 1 albo 2 i wybieramy awp albo nove.

Jestem zdecydowanie na tak zwłaszcza przy dodaniu ffa ponieważ urozmaiciło by to rozgrywkę i ja polepszyło bo zdarza się ze na serwerze jest 5 osób i wtedy gra staje się

nuda i monotonna a po dodaniu ffa gra stała by się bardziej dynamiczna i więcej osób miałoby szanse na zdobycie killa.

Z kolei dodanie !guns ułatwiło by gre zwłaszcza na mapach typu skyworld na której jest ograniczona ilość awp

Edited by Beny
  • Lubie To 2

Posted (edited)

Witam

20 godzin temu, Rafael napisał:

Jestem na nie, dodanie tej reguły zmienia główne założenie obecnej wersji serwera surf. Moim zdaniem zmiana głównego założenia serwera może w negatywny sposób wpłynąć na ilość graczy przebywających na nim. Serwer SURF istnieje już dosyć długo, gracze są już przyzwyczajeni do obecnego trybu rozgrywki i wiedzą czego mogą oczekiwać od serwera surf, w momencie, w którym zostanie to zmienione spora część graczy, może zniknąć. 

20 godzin temu, Rafael napisał:

.Proponuję dodanie opcji !guns, zasada tego jest prosta, otóż wpisujemy !guns na chacie poczym klikamy 1 albo 2 i wybieramy awp albo nove.

9 godzin temu, Beny napisał:

Z kolei dodanie !guns ułatwiło by gre zwłaszcza na mapach typu skyworld na której jest ograniczona ilość awp

W tej kwestii też jestem na nie, dodanie tej funkcji zaburzy system rozgrywki. W obecnej konfiguracji serwera gracze muszą się postarać, żeby zdobyć np. AWP(czym bezpośrednio reprezentują poziom swoich umiejętności, nie każdy gracz jest w stanie dolecieć w dane miejsce).

Cytat

Chciałbym jeszcze zaproponować również  nową zasadę na serwerze:

Również jestem na nie, Fakt znajdowania się kogoś w jailu również reprezentuje poziom jego umiejętności, jeśli ktoś jest na tyle dobrym graczem, że do niego nie wpada, to ma prawo zabijać osoby znajdujące się w nim (do tego został stworzony jail). Dodatkowo kampienie jest zakazane w regulaminie, a większość map umożliwia wyjście z jaila samemu.

Dodatkowo, żeby wprowadzić takie zmiany potrzebna byłaby dokładniejsza analiza, cieszy mnie fakt, że część graczy jest za zmianami. Należy jednak pamiętać, że na surfie w  HlstatsX widoczne jest ponad 2000 graczy.

Warto również pamiętać, że grono graczy serwerów surf jest dosyć wąską grupą osób w porównaniu do graczy innych trybów rozgrywki.

Edited by M53RX1
  • Lubie To 1

2 godziny temu, M53RX1 napisał:

Witam

Jestem na nie, dodanie tej reguły zmienia główne założenie obecnej wersji serwera surf. Moim zdaniem zmiana głównego założenia serwera może w negatywny sposób wpłynąć na ilość graczy przebywających na nim. Serwer SURF istnieje już dosyć długo, gracze są już przyzwyczajeni do obecnego trybu rozgrywki i wiedzą czego mogą oczekiwać od serwera surf, w momencie, w którym zostanie to zmienione spora część graczy, może zniknąć. 

W tej kwestii też jestem na nie, dodanie tej funkcji zaburzy system rozgrywki. W obecnej konfiguracji serwera gracze muszą się postarać, żeby zdobyć np. AWP(czym bezpośrednio reprezentują poziom swoich umiejętności, nie każdy gracz jest w stanie dolecieć w dane miejsce).

Również jestem na nie, Fakt znajdowania się kogoś w jailu również reprezentuje poziom jego umiejętności, jeśli ktoś jest na tyle dobrym graczem, że do niego nie wpada, to ma prawo zabijać osoby znajdujące się w nim (do tego został stworzony jail). Dodatkowo kampienie jest zakazane w regulaminie, a większość map umożliwia wyjście z jaila samemu.

Dodatkowo, żeby wprowadzić takie zmiany potrzebna byłaby dokładniejsza analiza, cieszy mnie fakt, że część graczy jest za zmianami. Należy jednak pamiętać, że na surfie w  HlstatsX widoczne jest ponad 2000 graczy.

Warto również pamiętać, że grono graczy serwerów surf jest dosyć wąską grupą osób w porównaniu do graczy innych trybów rozgrywki.

1.Nie wiem dlaczego niby dodanie ff miało by pogorszyć rozgrywkę moim zdaniem wręcz przeciwnie poniewaz nowi gracze będą mieli więcej szans na zdobycie killa a także gra stała by sie bardziej dynamiczna. Dodam także że takie rozwiązanie widziałem prawie na każdym serwerze combat surf (nie mówię tu o tych topowych) znajduje sie ffa i ludzie nie narzekają wręcz przeciwnie ciężko spotkać tam osobę która miała by negatywne staty.

2.Jak to przeczytałem to siedziałem zamurowany przez 5 min.Nwm po co ktoś ma sie uczyć gdzie i jak ma dostać awp jak może od razu przejść do latania i zabijania. Poza tym nwm po co komu ta umiejętność w doleceniu na awp jak w dalszej fazie rozgrywki ten trick jest usless. Zauważyłem że ludzie na serwerze giną często bez awp dlaczego?? Bo zanim dolecą na głupia platforme to już są zabijani przez innych. Dodanie !guns sprawiło by że każdy gracz na początku rundy miałby szanse na zdobycie killa.

3.Tu sie po części zgodzę bo wątpię że jakiś nowy gracz na surfie będzie czytał regulamin i przestrzegał go z taka dokładnością.

• Lubie To 1

Nie wiem, czy nowy gracz będzie miał łatwiej zdobyć fraga, bo gdzie się nie odwróci trafi na jakiegoś przeciwnika, który go zabije. Fakt, że na dużej ilości serwerów jest to wprowadzone jest raczej argumentem, by tu tego nie wstawiać i jakkolwiek się wyróżniać od potencjalnej konkurencji. Takie zmiany byłyby dobre gdyby na serwerze grało mało osób. Teraz gdy na serwerze jest coraz więcej stałych graczy całkowita zmiana rozgrywki, która przyciągnęła ich na serwer nie jest najlepszym pomysłem. Jak pisałem wyżej, mały dodatek w postaci kilku rund na mapę jest według mnie spoko, ale całkowita zmiana surfa już nie.

Pozdrawiam

14 godzin temu, M53RX1 napisał:

Witam

Dodanie reguły FFA byłoby dobre, bo często składy są nie zbalansowane. Nie w tym sensie że w jednej drużynie jest więcej lub mniej graczy, tylko że bardzo często po jednej stronie jest dużo lepszych graczy co psuje rozgrywkę. 

!guns to bardzo dobre rozwiązanie, wyszczy gracz mieli by broń na początek co by poprawiło rozgrywkę. Ci słabsi gracz mogli by się obronić przed tymi lepszymi.

Jeśli chodzi o jail to jestem na tak, Masz racje że jak ktoś jest w jailu to albo miał nie farta albo jest słabszy. Weźmy pod uwagę mapę surf_ski, gdzie większość ludzi lub kampi się na jaila lub ciągle w niego celuje co u nie umożliwia przyjemną rozgrywkę. W skrócie wpadasz do jaila i giniesz.

Posted (edited)
4 godziny temu, Dertg1 napisał:

Dodanie reguły FFA byłoby dobre, bo często składy są nie zbalansowane. Nie w tym sensie że w jednej drużynie jest więcej lub mniej graczy, tylko że bardzo często po jednej stronie jest dużo lepszych graczy co psuje rozgrywkę. 

Drużyny nigdy nie będą w 100% zbalansowane w idealny sposób, nawet jeśli wejdziesz na MM, na tych samych rangach możesz mieć osoby, których stopień umiejętności będzie się znacznie różnił.

!guns to bardzo dobre rozwiązanie, wyszczy gracz mieli by broń na początek co by poprawiło rozgrywkę. Ci słabsi gracz mogli by się obronić przed tymi lepszymi.

Mogliby, mogą również zginąć na 2 rampie lub po zakończeniu 10s osłonki, bo ci ,,lepsi" gracze będą mieli już broń do zabicia ich. Dodatkowo na serwerze może zrodzić się zjawisko ,,Patologii grania tylko z AWP".

Weźmy pod uwagę mapę surf_ski, gdzie większość ludzi lub kampi się na jaila lub ciągle w niego celuje co u nie umożliwia przyjemną rozgrywkę. W skrócie wpadasz do jaila i giniesz.

Podałeś przykład tylko jednej mapy. Mapa Ski jest celowo skonstruowana w taki sposób. Gdyby twórca mapy nie chciał, żeby jail był głównym elementem mapy, ukryłby go. Musisz zrozumieć jedną rzecz, dla dobrego gracza przyjemnością jest zabijanie słabszych graczy którzy wpadli do tego jaila. Co do kampienia na jailum, kampienie jest zabronione w czasie dłuższym niż 15s, co oznacza, że stanięcie na chwilę przy nim w celu zabicia gracza jest jak najbardziej dozwolone.

Cytat

Nie wiem dlaczego niby dodanie ff miało by pogorszyć rozgrywkę moim zdaniem wręcz przeciwnie poniewaz nowi gracze będą mieli więcej szans na zdobycie killa a także gra stała by sie bardziej dynamiczna. Dodam także że takie rozwiązanie widziałem prawie na każdym serwerze combat surf

Właśnie, na prawie każdym. Warto zwrócić uwagę, że jest to jeden z czynników, który wyróżnia nas na tle innych serwerów.

Cytat

Jak to przeczytałem to siedziałem zamurowany przez 5 min.Nwm po co ktoś ma sie uczyć gdzie i jak ma dostać awp jak może od razu przejść do latania i zabijania

Tak, można. Rozumując twoim sposobem, po co na MM uczyć się rzucać granaty, ćwiczyć taktyki, ekonomie itp, skoro od razu można przejść do zabijania. Moim zdaniem upraszczanie rozgrywki do tego stopnia nie ma sensu.

Cytat

Zauważyłem że ludzie na serwerze giną często bez awp dlaczego?? Bo zanim dolecą na głupia platforme to już są zabijani przez innych.

Czyli uważasz, że jeśli topowy gracz serwera dostanie AWP na start, to słabsi gracze będą ginąć wolniej? Raczej nie, jedyną żaczą, jaka się zmieni to fatk, że słabsi gracze w momencie śmierci będą posiadać AWP.

Edited by M53RX1
  • Lubie To 1

Wprowadzenie owych propozycji na serwer może mieć zarówno pozytywny wpływ na rozgrywkę, jak i drastyczne skutki. Są to modyfikacje znacznie zmieniające sposób rozgrywki na serwerze, co może zostać negatywnie odebrane przez graczy. Pamiętajcie, że na serwerze jest kilka grup / typów graczy, np stali bywalcy jak Wy, oraz totalnie nowi gracze, oraz sporadyczni gości. Na pewno nie mogę wprowadzić takiej zmiany po prostu z dnia na dzień, bez konsultacji z większym gronem graczy. Ankieta na forum nie jest miarodajna, przeprowadzona statystyka nie posiada tzw reprezentatywnej próby. W ankiecie biorą udział tylko stali gracze, a brakuje tutaj rzadziej bywających osób na serwerze, czy "Świeżaków", o nich też musimy pamiętać. Postaram się w najbliższych dniach zrobić ankietę na serwerze z zapytaniem o powyższe kwestie, tak aby mieć bardziej miarodajny wynik. Ogólnie osobiście nie jestem zwolennikiem takich zmian.

Co wprowadzenia zasady aby zabronić zabijania w jailu, to jestem kategorycznie na nie. Tylko zepsuje rozgrywkę + będzie sporo problemów z pilnowaniem tego, oraz ludzie podejrzewam, że zamiast kampić w jailu, będą to robić wtedy zaraz przed jailem :D

Podsumowując, zrobię ankietę na serwerze, po jakichś 10-20 dniach wydam werdykt co do wprowadzenia tychże zmian.

• Lubie To 2