Jump to content

M53RX1

Opiekun Serwera
 • Content Count

  502
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Everything posted by M53RX1

 1. Witajcie, od dzisiaj każda osoba posiadająca IP obecnie granego przez nią serwera w nicku otrzymuję niezależnie od godziny i pory dnia +1 punkt rankingowy co rundę.
 2. Witam Przykro mi, że wprowadzona przez nas zmiana nie do końca była tym, czego mogłeś oczekiwać. Jeśli napiszesz mi nazwę mapy, to zobaczę czy da się coś zrobić.
 3. Interfejs graficzny - co to jest? Interfejs graficzny jest to sposób prezentacji określonych informacji przez urządzenie z zastosowaniem elementów graficznych takich jak np. widżety, ikony itp. Interfejs graficzny są to wszystkie elementy graficzne danego programu lub systemu.
 4. Przeanalizujemy temat. Zamykam.
 5. Dziś zmniejszyłem czas na 30s.
 6. Witam Spowodowane jest to ostatnią aktualizacją, postaramy się to naprawić. Zostanie przywrócony system wybierania czasu trwania mapy (tak jak jest na innych naszych serwerach). Mieliśmy już kiedyś powiększoną wersie dusta2 (dust_2_unlimited) i gracze często się mylili, nie wiedzieli jak grać itp. dla tego raczej nie dodam tej mapy na serwer. Do przemyślenia w momencie, kiedy na serwerze będzie grało więcej osób, na razie zostają tylko najpopularniejsze mapy, które każdy zna i potrafi grać. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia lub propozycje zachęcam do rozmowy, w przeciwnym wypadku zamykam temat.
 7. Witam, dziś zrobiłem napoleonka
 8. Oprogramowanie otwarte - co to jest? Oprogramowanie otwarte jest to program, którego kod źródłowy jest dostępny publicznie, a jego licencja umożliwia swobodne modyfikowanie kodu źródłowego przez innych użytkowników.
 9. M53RX1

  Plugin

  Plugin - co to jest? Plugin jest to dodatkowa wtyczka, której zadaniem jest rozszerzenie możliwości już gotowego programu.
 10. M53RX1

  GH

  GH - co to jest? GH jest to skrót od angielskiego "Good Half" (po polsku "Dobra Połowa"). GH jest najczęściej używane po zakończeniu pierwszej połowy etapu rozgrywki.
 11. M53RX1

  GG

  GG - co to znaczy? GG jest to skrót od angielskiego "Good game" (po polsku "Dobra Gra"). GG jest najczęściej używane po zakończeniu rozgrywki.
 12. Radeon Anti-Lag - co to jest? Radeon Anti-Lag jest to technologia stosowana w kartach graficznych firmy AMD. Zadaniem tej technologii jest zmniejszenie opóźnienia wywołanego przez urządzenie kontrolujące np. myszkę, klawiaturę. Radeon Anti-Lag działa na zasadzie zmniejszenia opóźnienia wywołanego przez sterownik AMD poprzez buforowanie w odpowiedni sposób poszczególnych klatek animacji w samym sterowniku.
 13. AMD Radeon Boost - co to jest? AMD Radeon Boost jest to technologia zaimplementowana do niektórych kart graficznych firmy AMD, jej zadaniem jest zwiększenie wydajności gry podczas ruchu. Technologia Radeon Boost polega, na dynamicznym skalowaniu obrazu podczas ruchu postaci co ma zapewnić większą wydajność gry.
 14. M53RX1

  Input lag

  Input lag - co to jest? Input lag jest to opóźnienie wyświetlanego obrazu względem urządzenia sterującego, w praktyce oznacza np. opóźnienie reakcji na ruch myszy komputerowej lub innego urządzenia sterującego ruchem obrazu.
 15. Częstotliwość odświeżania ekranu - co to jest? Częstotliwość odświeżania ekranu jest to ilość obrazów, które monitor jest w stanie wyświetlić w ciągu sekundy wyrażana w Hz. Dla przykładu, monitor 144Hz jest w stanie wyświetlić 144 unikalnych obrazów w ciągu jednej sekundy.
 16. M53RX1

  Kompresja

  Kompresja - co to jest? Kompresja jest to zmiana sposobu zapisu danej informacji w taki sposób, żeby w efekcie finalnym zajmowała ona mniej miejsca, jednocześnie zachowując w sobie te same cechy i informacje.
 17. M53RX1

  FreeSync

  FreeSync - co to jest? FreeSync jest to technologia stosowana w monitorach, jej zadaniem jest dopasowanie częstotliwości odświeżania monitora do częstotliwości generowanego obrazu przez kartę graficzną. Technologia FreeSync została stworzona i rozpowszechniona przez firmę AMD jako konkurencyjna dla technologii G-Sync. Znaczącą różnicą w obu technologiach jest fakt braku konieczności posiadania licencji na implementacje technologii FreeSync.
 18. M53RX1

  G-Sync

  G-Sync - co to jest? G-Sync jest to technologia polegająca na dostosowaniu odświeżania monitora do ilości generowanych obrazów przez kartę graficzną. Za tą technologię odpowiada firma NVIDIA. Monitory korzystające z technologii G-Sync muszą być wyposażone w specjalny moduł, a producenci takich monitorów muszą wykupić licencję na możliwość implementacji tej technologii do swoich urządzeń.
 19. M53RX1

  Soundtrack

  Soundtrack - co to jest? W grach komputerowych mianem Soundrtacka określa się wycinek lub całą ścieżkę dźwiękową użytą i wykorzystaną w danej grze.
 20. M53RX1

  Ludologia

  Ludologia - co to jest? Ludologia jest to nauka zajmująca się badaniem gier oraz systemów w nich stosowanych.
 21. M53RX1

  E-sport

  E-sport - co to jest? E-sport jest to forma rywalizacji, której przedmiotem rywalizacji jest gra komputerowa. Zawody e-sportowe często przyjmują formę spotkań rozgrywanych na tzw. serwerach LAN.
 22. Wyszukiwarka - co to jest? Wyszukiwarka jest to program, którego zadaniem jest wyszukanie informacji dostępnej w bazie programu. Najpopularniejszą wyszukiwarką internetową jest Google.
 23. Tablet graficzny - co to jest? Tablet graficzny jest to urządzenie przeznaczone do rysowania grafiki w programach graficznych. Tablet posiada obszar roboczy, który reaguję na ruchy pióra graficznego (rysika), a następnie przenosi je do komputera.
 24. M53RX1

  Laptop

  Laptop - co to jest? Laptop jest to przenośny komputer osobisty. Najważniejszą cechą laptopa są jego wymiary, jest on wielokrotnie mniejszy od komputera typu PC dzięki czemu jest bardziej mobilny i poręczny.
 25. M53RX1

  Touchpad

  Touchpad - co to jest? Touchpad jest to najczęściej gładka powierzchnia, której zadaniem jest poruszanie kursorem po ekranie, touchpad zastępuję myszkę w laptopach.
×
×
 • Create New...